Teknik Destek

Liwa Endüstriyel Otomasyon, her tür otomasyon sistemi için kapsamlı bir teknik destek hizmeti sunar. İki tür teknik destek verilebilir. İlki yerinde teknik destektir ve sahaya giderek sorunun yerinde tespit edilmesini ve o anda mümkünse çözülmesini içerir. Öncelikle sorunun kaynağı ve nedeni araştırılır. Herhangi bir saha enstrümanı, şalt malzemesi, kablo veya cihazın onarılması mümkünse onarır, değilse değiştirir. Otomasyonla alakalı olmayan bir arıza söz konusuyla çözüm konusunda bilgilendirir. Yazılımların erişilebilir olduğu durumlarda, PLC bağlantısı sağlayarak sorunun kaynağını tespit etmeye çalışır. Kronik arızalar için revizyon önerilerinde bulunur. Verimsiz çalışan sistemler için optimizasyon seçenekleri sunar.

– Teknik Servis (Anlık arızaların giderilmesi)

– Periyodik Bakım (Anlaşma bazında belirli aralıklarla bakım hizmeti)

– Revizyon (Anlaşma bazında kapsamlı veya kısmi iyileştirme hizmeti)

Uzaktan Teknik Destek

Uzaktan teknik serviste kullanılan uzaktan erişim cihazı, sahadaki makinelere veya kurulumlara internet üzerinden kolay erişim sağlamak için tasarlanmış endüstriyel VPN routerdır. Bu sayede sahaya gitmeden uzaktan makine ve sistemlerde arıza bulma ve sorun giderme işlemi yapılabilir. Böylece destek maliyetleri inanılmaz ölçüde azaltılabilir. Güvenlik duvarına takılmadan kolay ve basit bir sekilde sistem ağına bağlantı sağlar. Bağlantı sırasında sistemin durdurulmasına gerek yoktur. Cloud ve SSL tabanlıdır ve tam güvenlidir.

Periyodik Bakım

Ayrıca kurulu otomasyon sistemleri için periyodik bakım anlaşmaları çerçevesinde, yerinde bakım ve onarım, koruyucu bakım ve yenileme hizmetleri verilebilir. Bu bağlamda tüm otomasyon panoları, saha enstrümanları, saha kabloları, şalt malzemeleri, operatör paneli, enerji verimliliği ve yazılım sorunları incelenerek tespit edilen sorunlar giderilir. Sistemin yapısına ve ihtiyaca göre, aylık, iki aylık, üç aylık, altı aylık veya yıllık gibi istenen periyotlarda otomasyon sisteminin tüm bileşenleri bakımdan geçirilir. Teknik servis anlaşması çerçevesinde ise müşterinin ihtiyaç duyduğu her an, yerinde veya uzaktan teknik destek sunulur.

Endüstriyel Revizyon

PLC, kontrolör, kablo, saha elemanı gibi eskimiş otomasyon ürünleri zamanla işlevlerini yitirebilir, bu da sistem performansını doğrudan etkiler. Verimlilik, maliyet ve zaman kayıpları yaşanır, sürekli arıza durumlarıyla karşılaşılır. Ayrıca eskimiş sistemler yeni araçların entegre edilmesine izin vermez. Bu da işletmelerin yeni gelişmelerden yararlanamamasına neden olur ve sürdürülebilirliği olumsuz etkiler. Modernizasyonun genelde maliyetli oluşu, uzun zaman alması, plansız duruşlara neden olması bu kararın verilmesini geciktirir. Liwa Mühendislik, otomasyon sistemleri modernleştirme süreçlerinin, en kolay ve en kısa sürede tamamlanmasını sağlayarak olası kayıpları ve maliyetleri minimize eder.

Teknik Destek Talebi

Lütfen başvuru formunu doldurunuz.
*
*
*
*
Mesajınız iletilmiştir, en kısa sürede sizinle irtibata geçeceğiz! Teşekkürler.
Hata oluştu! Hataları düzeltmek için işaretli alanları doldurunuz.