Su Dağıtım Sistemleri

Pompa Sistemleri ve Terfi Merkezleri

Pompa sistemleri otomasyonu eş yaşlandırma bakımından son derece önemlidir. Pompa sistemlerinde eş yaşlandırma tekniğinin uygulanması sonucu motor ömrü bir hayli artar. Buna göre pompalar her zaman eş zamanlı ve düzenli çalışır. Herhangi bir pompa arızalı ise diğer bir pompaya geçer. Böylece pompaların ömrü artar, yıpranma oranı azalır. Ayrıca bu sistemler motor sürücüleri ile bütünleştirildiğinde güçlü çek valf vuruşları yaşanmaz, motorlar optimal verimlilikte yaşlanır, uzun vadede önemli maliyet kazançları sağlar. Birden fazla pompanın tek sürücü ile kontrol edilebilmesi sayesinde çarpıcı bir avantaj elde edilir. Yine enerji analizörleri üzerinden takip edilen enerji tüketimi ve verimlilik değerleri online sistem üzerinden anında takip edilir, rapor edilir ve analiz edilir.
Pompa istasyonları, terfi merkezleri, depolar, kuyular ve kontrol merkezi arasında, sahanın yapısına bağlı olarak çeşitli haberleşme sistemleri kullanılır. Sistemin tamamı internet üzerinden veya merkezi bir ekran üzerinden izlenebilir. SCADA sistemi üzerinde her tür arıza veya çalışma durumu istenen noktadan ve anında görülebilir.

İçme Suyu Dağıtım ve Kontrol Sistemleri

İçme suyu dağıtım ve kontrol otomasyonunda; toplam transfer edilen su miktarı takibi, su kalitesi takibi, klor dozajlama ve ölçümü, yatak ısı trendleri takibi, depoların enerji maliyetinin düşük olduğu tarife döneminde doldurulması, bir branşman noktasına giren ve çıkan su miktarlarından faydalanılarak kaçak tespiti, tüm sistemin uzaktan online kontrol edilmesi, depo seviyesine göre terfi pompa istasyonlarının otomatik çalışıp durdurulması ve kaydedilen verilerin geriye dönük incelenmesi gibi bilgilerin tamamına ulaşılması mümkündür.
Web üzerinden önceden belirlenen bir e-mail adresine arıza maili geçebilir ve aynı anda birden fazla GSM telefona SMS atabilir. HTML yapı sayesinde herhangi bir yerden sisteminizi Internet Explorer üzerinden denetleyebilir ve arızaları silebilirsiniz. Servis merkezi ADSL modem ile PLC, RTU, SCADA sisteme bağlanabilir ve her tür arıza için teknisyene uzaktan yardım edilebilir. Modüler yapıda olması eski sistemleri modernize etmeyi kolaylaştırır. PLC ve RTU programları modüller halinde tasarlanır. Her bir modül uzun süredir test edilmiş ve kusursuz çalışması garanti edilmiştir.
Kullanıcı isteklerine göre kolayca konfigüre edilebilirdir. Hızlı ve güvenilirdir. Bu sayede işletme maliyetlerinin düşürülmesi sonucu kullanıcı şikayetlerinin önüne geçilmiş olur.

Su Dağıtım Sistemlerinde Enerji Verimliliği

Enerji Tasarruf Hesabı (Fan & Pompa)

[iframe_loader src=”https://energysave.drivesapplications.fi” height=”1000″]